موسیقی

تسلیت معاون هنری برای درگذشت 2 هنرمند موسیقی نواحی

معاون هنری وزیر ارشاد در پیامی درگذشت دو هنرمند موسیقی نواحی ـ رسولبخش زنگشاهی و عیسی رستمی افین ـ را تسلیت گفت.

26 شهریور 1399

شهربازی پراتر؛ معروف ترین و پرطرفدارترین تفریح وین

پارک پراتر وین، یکی از قدیمی­ ترین پارک­ های جهان به حساب می آید که علاوه بر مردم محلی ، مدتی است که توجه گردشگران کشور اتریش را نیز به خود جلب نموده است. از این پارک ابتدا برای شکار استفاده می ­شد اما امپراطور جوزف دوم در سال 1766 آن را به پارک عمومی تبدیل...

8 شهریور 1399

ویژگی های تریلر خوب چیست یا بازیسازان چه کار نمایند تا جماعت گیمر از وجود بازی شان باخبر شوند؟! ، جعبه ابزار بازی سازان (85)

چند سالی می گردد که کانال یوتیوب جعبه ابزار بازی سازان (Game Makers Toolkit) در ویدئوهایی کوتاه و آموزنده به آنالیز و توصیف جنبه های مختلف بازی های ویدئویی و مفاهیم مربوط به این حوزه می پردازد. من تصمیم گرفتم محتوای این ویدئوها را با کمی تصرف و منطبق کردن آن با...

9 مرداد 1399

اسرار رفتار هایی از انسان که علم توضیحی برای آن ها ندارد

در این مقاله، برخی از اسرار رفتار های انسان را بیان خواهیم کرد که علم نمی تواند توضیحی برای آن ها بدهد. ده چیز که در مورد انسان ها درک نمی کنیم.

19 اردیبهشت 1399

شهر نراق ، من نیازم تو رو هر روز دیدنه

نام فریدون فروغی در میان افراد نام آشنای شهر نراق می درخشد. هنوز دستخط فریدون در منزل قدیمی پدر، که در اختیار میراث فرهنگی جهت بازدید توریست ها است، وجود دارد.

8 اسفند 1398

رقابت دو فیلمساز نامدار در اسکار اسپانیا ، 33 نامزدی گویا برای آمنابار و آلمودووار

رنج و افتخار پدرو آلمودووار با 16 نامزدی و دوران جنگ الخاندرو آمنابار با 17 نامزدی پرامیدترین فیلم های جوایز گویا 2020 موسوم به اسکار سینمای اسپانیا هستند.

29 دی 1398

خلق موسیقی با موج دست ممکن شد

محققان انگلیسی و هنگ کنگی با همکاری هم نوعی دستبند ابداع نموده اند که با درک حرکات دست در هوا قادر است این حرکات را به مضامین دیجیتال مبدل نموده و موسیقی خلق کند.

19 دی 1398

نگاهی به کنسرت های پیش رو، 3 اجرا سهم بانوان

در هفته پیش رو، بیش از 20 گروه موسیقی در حوزه های مختلف به روی صحنه خواهند رفت.

19 دی 1398