چالش جدی برانکو در رختکن تیم ملی شروع می گردد، اختلاف با چند بازیکن

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، بحث در مورد حضور برانکو ایوانکوویچ به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران در حالی جدی شده که مارک ویلموتس همچنان صندلی رسمی خود را به عنوان نخستین عضو کادر فنی ملی پوشان در اختیار دارد اما بعید نیست نحوه ادامه همکاری او با فدراسیون فوتبال، خاتمه زودهنگامی داشته باشد.

چالش جدی برانکو در رختکن تیم ملی شروع می گردد، اختلاف با چند بازیکن

برانکو در صورت حضور روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران با جدی ترین مشکل روبرو خواهد بود. او که به واسطه شخصیت مثالزدنی و قهرمانی های متوالی با پرسپولیس صندلی ویژه ای در قلب طرفداران فوتبالی دارد احتیاج به همراهی و همکاری مجموعه تیم ملی برای پیروزیت دارد.

پروفسور کروات در حالی به عنوان جدی ترین گزینه جانشینی مارک ویلموتس مطرح شده است که عملکردش در تیم ملی می تواند همچنان با کارلوس کی روش مقایسه گردد. کی روشی که هشت سال در تیم ملی حضور داشت تا بازیکنانی را تربیت کند که اکنون هم در حال بازی کردن هستند. مردانی که می توانند تبدیل به چالشی بزرگی برای برانکو باشند!

سایه کی روش روی سر پروفسور

بدون شک جنجالی ترین تقابل سال های گذشته فوتبال ایران مربوط به دوئل های فراموش نشدنی کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ می گردد.

سرمربی پیشین پرتغالی تیم ملی هربار تیمش نتیجه می گرفت سراغ برانکو می رفت تا با ادبیات خاص خود نشان دهد که سرمربی وقت پرسپولیس به او احترام نمی گذارد و کار تیم ملی را در راستا پیروزیت با مشکل روبرو می نماید.

برانکو هم معمولا با نیش و کنایه جواب رفتارهای کارلوس کی روش را می داد تا نشان دهد شاید ادبیات تند و لحن سرکوبگرایانه بلد نیست اما می تواند به خوبی از پس سرمربی تیم ملی برآید. درگیری های لفظی متوالی که باعث ایجاد فضای دوقطبی بین طرفداران پرسپولیس و تیم ملی هم شد.

کی روش در آخرین حضور خود روی نیمکت تیم ملی نتوانست فوتبال ایران را به قهرمانی در جام ملت های آسیا برساند تا از آن به عنوان بزرگترین ناکامی اش یاد گردد اما به گواه بسیاری از کارشناسان فوتبال ایران، پیرمرد پرتغالی توانسته بود فوتبال ایران را خانه تکانی اساسی کند و تیم ملی را برای هر تیم آسیایی تبدیل به غول بزرگ کند.

با این حال فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت به جای پیردمرد جنجالی پرتغالی، مرد آرام بلژیکی را با شعار فوتبال تهاجمی به ایران بیاورد. ویلموتس خیلی زود نشان داد فاصله زیادی با دانش فنی کی روش دارد و صف منتقدانش در نزدیک به شش ماه بیشتر از سایر مربیان پیشین ملی شده است.

اتفاقی که مسئولان فدراسیون را بر آن داشت تا برانکو ایوانکوویچ را گزینه جانشینی ویلموتس نمایند تا شاید این انتخاب افکار عمومی را آرام کند. با این حال شکی نیست برانکو هم در قامت سرمربی و با توجه به سابقه ای که در کری خوانی با کی روش داشته است ناخودآگاه با آن مربی هم مقایسه خواهد شد. اتفاقی که می تواند برای پروفسور کروات، خطرناک باشد.

آزمون، رضاییان و طارمی؛ رختکن تیم ملی علیه برانکوست؟!

پرسپولیس در دوران مربیگری برانکو ایوانکوویچ توانست بازیکنان زیادی را به فوتبال ملی بدهد. شاید رامین رضاییان، علیرضا بیرانوند و وحید امیری قبل از پوشیدن پیراهن پرسپولیس به تیم ملی دعوت شده بودند اما وقتی با مربیگری برانکو برای پرسپولیس بازی کردند صندلی ویژه ای در دوران حضور کی روش در تیم ملی پیدا کردند.

علاوه بر این بازیکنان، مهدی طارمی، احمد نوراللهی، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا و علی علیپور نیز توانستند از جمع شاگردان سرخپوشِ برانکو به پیراهن سفید تیم ملی برسند.

در این بین مهدی طارمی پس از حضور با پیراهن تیم ملی تصمیم گرفت پرسپولیس را ترک نموده و به فوتبال قطر برود. ترانسفری نه چندان پیروز برای مهاجم تیم ملی که در دوران حضور برانکو در پرسپولیس رخ داد. فشار طرفداران پرسپولیس روی مهدی طارمی و شایعاتی در مورد نارضایتی برانکو ایوانکوویچ از بعضی رفتارهای او باعث شد طارمی از جمع سرخپوشان جدا گردد.

با این حال مهدی طارمی برای اینکه نشان دهد مسئله ای با سرخ ها ندارد هر بار پرسپولیس به قطر می رفت در اردوی این تیم حاضر می شد تا با برانکو و بازیکنان خوش و بش کند.

طارمی در حالی سعی کرد رابطه خود را با برانکو خوب نشان دهد که یکی دیگر از هم تیمی هایش در تیم ملی روشی کاملا متفاوت در جدایی از پرسپولیس در دوران برانکو پیش گرفت.

رامین رضاییان که دوران اوج فوتبال ملی اش را با پیراهن پرسپولیس طی کرد اواخر فصل شانزدهم لیگ برتر با برانکو دچار مشکل شد تا پروفسور کروات خط قرمز بزرگی روی نام او بکشد و به حضور این بازیکن در جمع سرخپوشان پایتخت سرانجام دهد.

پس از آن هم رضاییان هیچ تلاشی برای بهبود رابطه اش با پروفسور انجام نداد تا در صورت بازگشت مربی کروات به نیمکت تیم ملی فوتبال ایران اولین چالش جدی پیش روی او قرار بگیرد.

در کنار اسم رامین رضاییان می توان به سردار آزمون هم اشاره نمود. مهاجم ملی پوش زنیت سن پترزبورگ روسیه که عملکرد درخشانی در سال گذشته داشته است بزرگترین و مهم ترین چالش برای برانکو محسوب می گردد.

درگیری لفظی پیامکی سال گذشته پدر سردار آزمون با برانکو ایوانکوویچ سبب شد تا پای سردار هم به این دعوا کشیده گردد. مهاجم تیم ملی یکی از دلایل پایین آمدن اعتماد به نفس خود را برانکو دانست که بی جهت از او انتقاد می کرد. رابطه ای که تاکنون خوب نشده و بتوان از آن به عنوان یک چالش جدی یاد کرد.

برانکو در حالی می خواهد پس از 14 سال بار دیگر روی نیمکت تیم ملی بنشیند که باید از تفکرات کارلوس کی روش که در ذهن بازیکنانش نقش بسته عبور کند و رختکن تیم ملی را یکدست و متحد کند. تیمی که بازیکنان بزرگ و پیروزی دارد اما می تواند در صورت عدم انعطاف برانکو با آنها تبدیل به چالشی جدی برای گزینه احتمالی جانشینی مارک ویلموتس گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چالش جدی برانکو در رختکن تیم ملی شروع می گردد، اختلاف با چند بازیکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش جدی برانکو در رختکن تیم ملی شروع می گردد، اختلاف با چند بازیکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید