خبرنگاران بیانیه دفتر نخست وزیری عراق در مورد سفر ظریف به بغداد

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، تهران-خبرنگاران- دفتر نخست وزیری عراق یکشنبه شب در بیانیه ای به شرح سفر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران به بغداد و ملاقات با مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور پرداخت.

خبرنگاران بیانیه دفتر نخست وزیری عراق در مورد سفر ظریف به بغداد

به گزارش پایگاه اینترنتی دفتر نخست وزیری عراق، در این بیانیه آمده است که در ملاقات الکاظمی و ظریف روابط دو جانبه و موضوعات مورد اهتمام مشترک دو کشور آنالیز شد.

برپایه این گزارش، نخست وزیر عراق با اشاره به روابط دوجانبه میان ایران و عراق و توسعه و تقویت آن در تمامی زمینه ها و در راستای منافع ملت های دو کشور، بر همکاری مشترک برای حمایت از امنیت و ثبات منطقه تأکید کرد.

الکاظمی گفت: عراق کوشش دارد تا نقش متعادل و مثبت خود در ایجاد صلح و پیشرفت در منطقه را ایفا نماید، اقدامی که بر تمامی ملت ها تأثیر مثبتی برجای خواهد گذاشت و ثبات، رفاه و توسعه پایدار تمام ملت ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

ظریف نیز در این ملاقات گفت: ایران به شروع یک مرحله جدید همکاری میان دو کشور امیدوار است و بر اجرایی شدن توافق نامه های [منعقد شده میان دو کشور] در زمینه های مختلف تمایل دارد.

وزیر امورخارجه ایران نیز یکشنبه شب در پیامی توییتری در تشریح سفر امروز خود به عراق نوشت: گسترش همکاری به نفع مردم ما و منطقه است.

در ادامه توئیت ظریف آمده است: گفت و گوهای سازنده ای در بغداد با نخست وزیر، برهم صالح رییس جمهوری، محمد الحلبوسی رییس مجلس، فواد حسین وزیر امور خارجه عراق و مقامات قضایی، سیاسی و نظامی صورت گرفت.

وی پس از آن راهی اربیل در کردستان عراق شد و در دو مرحله با نچیروان بارزانی، رییس اقلیم کردستان عراق ملاقات و گفت و گو کرد.

ظریف در راس هیات سیاسی با هدف گسترش و تقویت مناسبات دو جانبه در راس یک هیات سیاسی امروز یکشنبه وارد بغداد شد.

این چهارمین سفر رسمی وزیر امور خارجه ایران به عراق است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بیانیه دفتر نخست وزیری عراق در مورد سفر ظریف به بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیانیه دفتر نخست وزیری عراق در مورد سفر ظریف به بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید