با اتکا به خود می توانیم از تحریم ها عبور کنیم

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با بیان اینکه باید از تولید و تولیدکننده حمایت کرد، گفت: در حال حاضر کشور با تحریم های ظالمانه ای روبرو است و با توجه به این موضوع اعتقاد دارم که فقط با اتکا به خود می توانیم از این شرایط عبور کنیم.

با اتکا به خود می توانیم از تحریم ها عبور کنیم

اخلاق محمدیان در آیین افتتاح پالایشگاه پارس پترو شوشتر که شامگاه گذشته، 16 بهمن برگزار شد، اظهار کرد: یکی از راه هایی که از طریق آن، به خوبی می توان عرصه را تبدیل به عرصه ای کرد که بتوانیم با استکبار جهانی و تحریم های آن ها مقابله کنیم، بحث تولید و حمایت از تولیدکنندگان است.

وی با بیان اینکه باید از تولید و تولیدکننده حمایت کرد، گفت: در حال حاضر کشور با تحریم های ظالمانه ای روبرو است و باتوجه به این موضوع اعتقاد دارم که فقط با اتکا به خود می توانیم از این شرایط عبور کنیم.

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، محمدیان ادامه داد: اگر باور داشته باشیم که صنایع کوچک، محور توسعه صنعتی هستند و این صنایع نیز باعث اشتغال، رونق اقتصادی و سرمایه گذاری در منطقه می شوند، پس باید آن ها مورد حمایت قرار بگیرند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: در استان خوزستان در یک سال گذشته، تعداد کمی از واحدهای صنعتی که توانستند خودشان صادرات انجام دهند، 30 میلیون دلار صادرات داشتند و این نشان می دهد اگر بخواهیم شرایط صادرات را بهبود ببخشیم و به ارزآوری کشور کمک کنیم، با حمایت از واحدهای صنعتی می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

وی گفت: اگر صنایع کوچک باور شوند و بر توانایی داخلی نیز تکیه کنیم، این صنایع باعث افزایش تولید ناخالص ملی می شوند و البته نقش حمایت از دیگر بخش ها مانند کشاورزی و صنعت نفت را هم می توانند بر عهده داشته باشند.

محمدیان عنوان نمود: وظیفه دولت ایجاد اشتغال است ولی اکنون که بخش خصوصی به حمایت از دولت آمده است و به بحث اشتغال کمک می کند، واحدهای صنعتی نیز باید حمایت شوند زیرا دچار مسائلی هستند. همین پالایشگاه پارس پترو شوشتر مسائلی دارد و از نظر نقدینگی با مشکل روبرو است که نیاز به حمایت دارد.

محمدیان گفت: مسائل متعددی بر سر راه یک تولیدکننده خصوصا در حوزه صنایع کوچک وجود دارد، در حالی که صنایع بزرگ به تنهایی می توانند مسائل خود را برطرف کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: در حال حاضر 73 شهرک و ناحیه صنعتی در سطح استان خوزستان وجود دارد. در سال جاری برای صنعتگران بیش از 139 پروژه عمرانی با مبلغ 154 میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت های سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی اجرا کردیم که بالغ بر 75 پروژه آن به اتمام رسیده است.

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، وی گفت: سال جاری توانستیم از واحدهایی که تلاش مان راه اندازی مجدد آن ها بود، 33 واحد تولیدی را برگردانیم و اشتغال خوبی هم در این زمینه به وجود آوردیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: یکی از مسائلی که تولیدکنندگان دارند، عدم ایفای تعهدات خود مقابل بانک ها است. بیش از 45 طرح را شناسایی کردیم که با تلاش و پیگیری ، طی یک سال گذشته توانستیم بیش از 23 واحدی که در تملک بانک بود را پس بگیریم تا به متقاضیان جدید واگذار شود که بر اساس این مهم، توانستیم اشتغالزایی خوبی را ایجاد کنیم.

محمدیان گفت: علاوه بر پالایشگاه پارس پترو، 29 پروژه عمرانی به مبلغ 477 میلیارد ریال در شهرک های صنعتی استان و 22 طرح صنعتی با اشتغال 378 نفر و مبلغ 2 هزار و 407 میلیارد ریال به افتتاح رسیدند. البته در مراحل مختلف، در طول سال طرح ها و پروژه های عمرانی زیادی را افتتاح کردیم اما در شش ماه اخیر توانستیم این طرح ها را مجددا آماده کنیم.

محمدیان گفت: پس از 40 سال، بر عهد خود برای استقلال و سربلندی کشور هستیم و با حضور صنعتگران و تلاشگران عرصه تولید ایستاده ایم تا اعلام کنیم که این صنعتگران هستند که چرخ تولید را در کشور و به ویژه حوزه صنعت می چرخانند و این ها هستند که اشتغال، رونق اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور را ایجاد و تلاش می کنند که به این شرایط کمک کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "با اتکا به خود می توانیم از تحریم ها عبور کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اتکا به خود می توانیم از تحریم ها عبور کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید