کیست کولویید بطن سوم از سر بیمار 37 ساله در لامرد خارج شد

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، کیست کولویید بطن سوم از سر بیمار 37 ساله در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) لامرد با موفقیت خارج شد.

کیست کولویید بطن سوم از سر بیمار 37 ساله در لامرد خارج شد

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری به نقل از مهر، متخصص مغز و اعصاب این مرکز در استان فارس صبح یکشنبه 10 آذر با اعلام این خبر گفت: مردی 37 ساله که اهل تهران است، نیمه شب با سردرد زیاد به اتفاقات این مرکز درمانی مراجعه کرده و تحت سی تی اسکن مغزی قرار گرفت که تشخیص کیست کولویید بطن سوم مغزی برای وی محرز شد که فورا بیمار به بخش مراقبت های ویژه آی سی یو برای مراقبت های قبل از عمل انتقال داده شد و تحت عمل جراحی میکروسرجری قرار گرفت.

دکتر فریبرز غفارپسند در مورد جزییات این عمل سخت و نادر گفت: در روش میکروسرجری، با استفاده از میکروسکوپ پیشرفته مغز و اعصاب با برداشتن استخوان جمجمه از طریق یک برش کوچک کورتیکال مغزی بطن مغزی باز می شود. سپس کیست مورد نظر آزاد شده و به صورت کامل خارج شد.

دکتر غفارپسند افزود: کیست های کلویید بطن سوم مغزی، خوش خیم بوده ولی در مکانی بسیار خطرناک در مغز واقع شده اند. این کیست ها با بستن سوراخ های مونرو که محل تخلیه مایع مغزی نخاعی هستند، باعث هیدروسفالی و افزایش فشار مغز می شوند که در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع منجر به مرگ مغزی می شوند.

وی از نتیجه این عمل ابراز امیدواری کرد و گفت: هم اکنون حال عمومی بیمار مساعد و بدون هیچ مسئله ای در حال ترخیص است.

جراح مغز و اعصاب و رییس این بیمارستان در انتها به آمار اعمال جراحی و خدمات این مرکز به بیماران منطقه جنوب اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اعمال جراحی مغز و اعصاب پیشرفته با وجود امکانات مناسب و با تعرفه دولتی در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) لامرد با کیفیت بسیار خوبی در حال انجام هستند و ماهانه در حدود 40 بیمار از استان های فارس، بوشهر و هرمزگان در این مرکز تحت اعمال جراحی مغز و اعصاب قرار می گیرند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کیست کولویید بطن سوم از سر بیمار 37 ساله در لامرد خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیست کولویید بطن سوم از سر بیمار 37 ساله در لامرد خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید