وزارت خارجه سوریه استفاده از گازهای سمی علیه معارضان را تکذیب کرد

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه سوریه از گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی مبنی بر استفاده نیروهای نظامی این کشور از گازهای سمی علیه معارضان سوری بشدت انتقاد کرد.

وزارت خارجه سوریه استفاده از گازهای سمی علیه معارضان را تکذیب کرد

وزارت خارجه سوریه در واکنش به ادعای این نهاد بین المللی درباره بروز برخی حوادث غیرانسانی در درگیری میان ارتش سوریه و معارضان سوری در منطقه سراقب تأکید کرد: گزارش های جعلی و ساختگی اینچنینی درباره استفاده ارتش سوریه از گازهای سمی علیه مخالفان یک لکه ننگ دیگر بر تاریخچه گزارشات سازمان منع تسلیحات شیمیایی است؛ گزارشی که در کنار ادعاهای دروغین این سازمان درباره ماجرای دوماً در سال 2018 قرار می گیرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از وزارت خارجه این کشور نیز نوشت: دمشق آنچه را که در گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی آمده به شدت محکوم و محتوای آن را کاملاً رد می کند. وزارت خارجه سوریه ادعای استفاده نیروهای نظامی این کشور از گازهای سمی در شهر سراقب یا هر مکان دیگری را کاملاً تکذیب می کند.

گفتنی است، دو روز پیش سازمان منع تسلیحات شیمیایی در گزارشی مدعی وجود برخی نشانه ها مبنی بر استفاده نیروی هوایی سوریه از گاز کلر در مناطق مسکونی در استان ادلب و مناطق تحت سیطره نیروهای مورد حمایت ترکیه در سال 2018 شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزارت خارجه سوریه استفاده از گازهای سمی علیه معارضان را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه سوریه استفاده از گازهای سمی علیه معارضان را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید