نیمی از مردم آمریکا خواهان برکناری ترامپ از قدرت هستند

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری به نقل از رویترز، نتایج نظرسنجی رویترز / ایپسوس که روز پنج شنبه منتشر شد، نشان می دهد که کمتر از نیمی از مردم آمریکا معتقدند که دونالد ترامپ باید پس از طی پروسه استیضاح از مقام ریاست جمهوری برکنار شود.

نیمی از مردم آمریکا خواهان برکناری ترامپ از قدرت هستند

حدود 53 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به پرسشی در خصوص اتهام های مشخص علیه ترامپ با این نظر موافق بودند که ترامپ از قدرت و اختیارات خود سو استفاده کرده و 51 درصد نیز با مانع تراشی و کارشکنی ترامپ در روال قانونی کنگره اتفاق نظر داشتند.

حدود 42 درصد از پاسخ دهندگان- که بیشتر آنها دموکرات بودند- گفتند که کنگره باید اشد مجازات را اجرا و رئیس جمهور را از قدرت خلع کند.

حدود 17 درصد از پاسخ دهندگان نیز گفتند که ترامپ باید از سوی کنگره رسماً توبیخ شود؛ در حالی که 29 درصد دیگر خواهان رفع اتهام های مطروحه در پروسه استیضاح شدند. باقی پاسخ دهندگان در اینباره اظهارنظری نکردند.

گفتنی است که ترامپ سومین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا است که از سوی کنگره استیضاح می شود. وی اوایل سال نو میلادی (2020) در مجلس سنا استیضاح خواهد شد.

بیشتریت جمهوری خواهان که کنترل مجلس سنا را در اختیار دارند، از ترامپ در برابر فرایند استیضاح مجلس کنندگان حمایت می کنند. در همین ارتباط، سناتور میچ مک کانل رهبر جمهوریخواه مجلس سنا گفته است که شانسی برای محکوم کردن رئیس جمهور وجود ندارد.

با این حال، عموم مردم آمریکا بر سر فرآیند استیضاح ترامپ به دو گروه تقریباً مساوی تقسیم می شوند: 44 درصد از مردم آمریکا با استیضاح ترامپ موافق و 41 درصد دیگر با آن مخالفند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نیمی از مردم آمریکا خواهان برکناری ترامپ از قدرت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از مردم آمریکا خواهان برکناری ترامپ از قدرت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید