ترامپ خواهان استیضاح نانسی پلوسی شد

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در پیامی در توئیتر خواهان استیضاح رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد.

ترامپ خواهان استیضاح نانسی پلوسی شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت دیواری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در پیامی در توئیتر خواستار استیضاح نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: نانسی پلوسی به دنبال بده بستان با سنا هست. چرا ما وی را استیضاح نمی کنیم.

نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه بر سر نحوه برگزاری دادگاه استیضاح ترامپ در مجلس سنا اختلاف دارند. دموکرات ها می خواهند اعضای ارشد دولت ترامپ را به عنوان شهود به دادگاه فرا بخوانند و نانسی پلوسی در اقدامی که هدف آن افزایش فشار بر جمهوری خواستار سنا تعبیر شده از ارسال اسناد مربوط به استیضاح به این مجلس خودداری نموده است.

بسیاری از نمایندگان جمهوری خواه مایل هستند جلسه استیضاح زودتر برگزار گردد تا این مسئله را پشت سر بگذارند. بعضی از نمایندگان جمهوری خواه معتقدند دموکرات ها به دلیل ضعیف بودن استدلال هایشان برای استیضاح ترامپ می خواهند جلسه دادگاه هر چه دیرتر برگزار گردد.

نمایندگان دموکرات، استیضاح ترامپ را مسئله ای ضروری می دانند و گفته اند ترامپ تهدیدی علیه دموکراسی به شمار می رود.

مجلس نمایندگان آمریکا تا زمان برگزاری نخستین جلسه خود در روز 7 ژانویه (17 دی) قادر به ارسال ماده های اتهامی استیضاح برای مجلس سنا نخواهد بود. مجلس سنا روز 3 ژانویه (13 دی) بازگشایی خواهد شد، اما تا روز 6 ژانویه (16 دی) رأی گیری نخواهد داشت.

نتیجه استیضاح هر چه باشد، دموکرات ها توانسته اند این را تضمین نمایند که نام ترامپ را در تاریخ در فهرست معدود روسای جمهور استیضاح شده نگاه داشته اند. اندرو جانسون در سال 1868 و بیل کلینتون در سال 1988 استیضاح شدند و نام ترامپ به عنوان سومین رئیس جمهور در کنار آنها قرار خواهد گرفت.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ خواهان استیضاح نانسی پلوسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواهان استیضاح نانسی پلوسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید