سیگاری ها کمتر به علت کووید-19 بستری می شوند

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، پژوهشگران می گویند شمار اندکی از افرادی که به علت عفونت کرونا بستری شده اند، سیگاری هستند و چند فرضیه درباره این پدیده مطرح شده است.

سیگاری ها کمتر به علت کووید-19 بستری می شوند

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری به نقل از وب ام دی پژوهشگران فرضیه های متفاوتی را درباره علت این پدیده ارائه نموده اند.

یک فرضیه این است که نیکوتین دارای خواص ضدالتهابی است که ممکن است جلوی واکنش شدید دستگاه ایمنی را که در بیماران کووید-19 باعث آسیب اندام ها می گردد، بگیرد.

این فرضیه را کونستانتینوس فارسالینوس متخصص قلب در یونان ارائه نموده است که بر این پدیده متمرکز است. فارسالینوس متوجه شد شمار اندکی از بیماران بستری شده به علت کووید-19 در چین سیگاری هستند، در حالیکه حدود نیمی از مردان در چین سیگاری هستند.

فارسالینوس و همکارانش در مقاله ای که اخیرا پیش از انتشار در ژورنال پزشکی داخلی و اضطراری در دسترس قرار گرفته است، به این موضوع پرداخته اند.

آنها دریافتند که در میان 13 آنالیز در چین بر روی حدود 6000 بیمار بستری کووید-19، میزان سیگاری ها از 1.4 تا 12.6 درصد متفاوت است. هیچکدام از این آنالیز ها مصرف سیگار الکترونیکی را ثبت ننموده بودند.

این پژوهشگران می نویسند: این نتایج به طور قابل توجهی با آنالیز ها دیگر مطابقت دارد و نخستین رشته موارد کووید-19 در آمریکا نیز یافته های مشابهی را نشان می دهد.

البته فارسالینوس توصیه نمی کند که افراد صرفا برای مبتلا نشدن به شکل شدید کووید-19 آغاز به سیگار کشیدن نمایند. سیگار کشیدن هنوز اولین علت قابل پیشگیری مرگ در دنیا است.

پژوهشگران در فرانسه قصد دارند استفاده از برچسب های پوستی نیکوتین را برای کارکنان بیمارستان و افرادی که آزمایش کرونایشان مثبت شده است، امتحان نمایند.

  • سیگاری ها کمتر کرونا می گیرند؟| پژوهشگران فرانسوی برچسب پوستی نیکوتین را برای کرونا آزمایش می نمایند

یک مقاله دیگر هنوز منتشر نشده بر اساس یک آنالیز در پاریس یافته های مشابهی با چین را نشان داد. در میان 350 فرد پذیرش شده در بیمارستان فقط حدود 4.4 درصد به طور مرتب سیگار می کشیدند.

داده های به دست آمده در آمریکا نیز چشم انداز مشابهی را نشان می دهد. بر اساس گزارش مراکز کنترل بیماری های آمریکا، در میان بیماران بستری شده کووید-19 حدود 1.3 درصد سیگاری فعلی و 2.3 درصد سیگاری قبلی بودند، در حالیکه حدود 14 درصد جمعیت آمریکا سیگاری هستند.

با این وجود، پژوهشگران تاکید نموده اند که این ارتباط ممکن است به علت عوامل دیگر باشد. شاید سیگاری های دچار کووید-19 پیش از آنکه به بیمارستان برسند، می میرند یا شاید در مدارک بیمارستانی سوابق سیگار کشیدن به درستی ثبت نشده است.

دانشمندان و کارشناسان بهداشت عمومی در حال حاضر در حال آنالیز این فرضیه ها هستند.

سازمان های بهداشت عمومی نیز افراد را تشویق می نمایند که در شرایط شیوع ویروس کرونا سیگار کشیدن یا ویپ کردن را ترک نمایند، چرا که کووید-19 بیماری تنفسی است و می تواند به شدت به ریه ها آسیب بزند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سیگاری ها کمتر به علت کووید-19 بستری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگاری ها کمتر به علت کووید-19 بستری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید