خبرنگاران طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی روستاهای کشور ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، تهران-خبرنگاران- روابط عمومی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت با پیگیری این معاونت طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی روستاهای کشور از سوی معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.

خبرنگاران طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی روستاهای کشور ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری از روابط عمومی معاونت توسعه روستایی، با پیگیری های معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و به استناد تصویب نامه هیات وزیران، به منظور توسعه عدالت فرهنگی، انسجام بخشی، ساماندهی فعالیت ها و اقدامات و ایجاد هم افزایی و هماهنگی بین دستگاه ها و نهادهای فرهنگی فعال در روستا، طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی به روستاهای کشور توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

بر اساس این ابلاغیه؛ تمامی دستگاه های اجرایی ذی ربط موظفند اعتبارات مورد نیاز برای اجرای فعالیت ها و اقدامات فرهنگی در حوزه توسعه روستاها را در چارچوب اعتبارات سالیانه خود به همراه برش روستایی فعالیت ها در لوایح بودجه سالیانه پیش بینی و به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه کنند. این اقدام باید به گونه ای باشد که امکان گزارش گیری مالی و عملیاتی آن فراهم شده باشد.

همچنین در این تصویب نامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور مکلف شد با نظارت و ارزیابی اقدامات فرهنگی در روستاها، گزارش های فصلی و سالانه دستگاه های ذیربط را تهیه و به معاون اول رییس جمهور ارائه کند.

در همین زمینهمعاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: از حدود دو سال قبل ضمن بررسی و پژوهش های لازم، جلسات متعدد کارشناسی در زمینه ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی به روستائیان به انجام رسید که در این جلسات ضوابط لازم برای توسعه عدالت فرهنگی، انسجام بخشی و ساماندهی فعالیت ها و اقدامات فرهنگی در حوزه روستا احصا شد.

منوچهر رزمجو اضافه کرد: یکی از موانع توسعه عدالت فرهنگی به خصوص در روستاها فقدان اعتبار مشخص در لوایح بودجه سالیانه دستگاه های ذیربط و همچنین عدم وجود برش روستایی در برنامه های عملیاتی این دستگاه ها بود که این موضوع با تصویب طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی به روستاهای کشور و نظارت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور مرتفع خواهد شد.

وی اضافه کرد: یکی از امتیازات اصلی این طرح الزام معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست کشور به انجام پژوهش کاربردی به منظور سنجش اثربخشی اجرای فعالیت های فرهنگی در روستاها حداقل هر دو سال یک بار است که این امر می تواند باعث پویایی و نتیجه بخش بودن اقدامات فرهنگی در روستاها شود.

به گزارش وبلاگ ساعت دیواری، هیات وزیران در جلسه یکشنبه 29 تیرماه 1399 طرح ساماندهی و ارتقای خدمات فرهنگی به جامعه روستایی کشور را به منظور توجه هر چه بیشتر به توزیع عادلانه بودجه بخش فرهنگ در روستاها در مقایسه با شهرها و رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای عموم روستاییان در تمامی زمینه های مادی و معنوی، به تصویب رساند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی روستاهای کشور ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی روستاهای کشور ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید